Teeninduspiirkond on Sauelt kuni 50 km raadiuses.
Sauelt 30 km raadiuses on kohalesõit tasuta. Alates 31 km lisandub sõidutasu.
Nii vesi kui elekter (generaator) on meil olemas. Kuna aga generaator teeb üsna valju müra, mis kostub salongi ning salongist välja, siis koera ja Teie naabrite säästmiseks kasutaksime võimalusel teie elektrit. Voolu meil tarvis ühe hoolduse kohta keskmiselt 1-2kW
Palun täitke broneeringuvorm, et saaksin kõik vajalikud andmed korraga (aadress, tel.nr., koera tõug ja tema vanus, vajadusel lisa info), siis oskan Teile esimese vaba aja hoolduseks pakkuda. Aega broneerides puudub võimalus kuupäevade ja kellaaegade valikule, kuna need on vaja iga päeva kohta logistiliselt sobima panna. Pakkuge endale sobiv kuupäev, kellaaeg, lihtsalt „esimene vaba aeg“ või kindlad ajad, mis teile ei sobi.
Vastan Teie tellimusele broneeringu kinnitamisega või kuupäeva/ kellaaja kokkuleppimiseks hiljemalt 3 päeva jooksul *Juhul kui te ei ole vastust saanud 3 päeva jooksul, siis palun võtke minuga ühendust: info@puhaskoer.ee, fb Messengeri sõnumites või helistage numbril 5555 7647 …vahel paraku lähevad kirjad kaotsi.
Sageli kardetakse, et lahtise villa välja kammimisel hakkab koeral külm, siis tegelikult nii see ei ole. Jah, koera vill on soe aga kui see on juba eemaldunud, siis takistab see nahal soojaringlust ehk vana villa soojaandvuse efekt on hoopis vastupidine. Ainult kammitud karvastik tagab talle maksimaalse sooja.
Kui nüüd aga selgub, et kamm kohe mitte enam läbi ei käi ja tekib mõte pügamismasina järgi haarata, siis sellega oodake kevadeni, kui ilmad pluss kraadidesse jäävad. Kui pulstunud kasuka soojapidavus on ca 15%, siis pügatud karvaga 0%
Koera kaitseb kuumuse eest tema kasukas, kui see on hästi läbi kammitud ehk vanast villast ning pusadest vaba. Kindlasti ei tohi topeltkarvalisi paljaks pügada, tekib ülekuumenemine ja päikesepõletuse oht. Koer jahutab end lõõtsutades keele ja vähesel määral käpapatjade kaudu. Käpapadjad on koeral ainus koht, kus on jahutamiseks mõeldudhiginäärmed, seega võiks ka need karvadest
puhtaks lõigata. Koera ei ole vaja veega märjaks kasta! Kui teda veega kasta, siis vesi on tema seljas külm ainult mõned minutid, ülejäänud aeg on see soe ja ei lase karval oma ventileerivat tööd teha. Lisaks, kui koer ei saa pärast täielikult ära kuivada (kaenlaalused, kõhu alune, kube), siis on oht haudumisele jms. naha probleemidele. Seega piisab kui lahtine vill on eemaldatud, saadaval värske vesi ja koer saab olla varjus.
Loomulikult võib koera kammida iga asjaga, millel on piid küljes…täiesti teostatav kasvõi kolmeharulise kahvliga. Näiteks njuufat võib kammida ka väikesele koerale mõeldud kammiga, kuid sel juhul on see tema jaoks ikka väga pikk ja tüütu protsess…tõenäoliselt kõnnib ta koos oma kammimata kasukaga peagi minema. Seega eelkõige peab kamm siiski olema õige suurusega.
Piltidel tõin välja kammid koos kirjeldustega, mida ja kuidas meie neid oma igapäevatöös kasutame. Need kammid toimivad hästi topelt- ja pikemakarvaliste kammimiseks, kuid tegelikult töötavad praktiliselt kõikidel karvastikel…no aluskarvata lühikarvaliste koerte puhul tõesti ei ole neist tolku aga nende kammidest teine kord.
Kui teil on kodus koerte föön, siis kõige lihtsam ja kiirem viis lahtisest villast vabaneda, on koera kuivalt föönitada. Sobib lühema topeltkarvaliste puhul: akita, husky, malamuut, lühikarvaline sakslane jne. Kindlasti ei soovita seda teha siseruumides 😉 Kui teie koer kardab tolmuimejat / fööni ja teil tekib mõte koerte föön soetada, siis jagan meeleldi näpunäiteid, kuidas see oleks võimalik kodus toimima saada.
Miks puuke tõrjuda? Kui leiame enda pealt puugi tekib kerge paanika, sest me ju teame, et puugi tõttu võime haigestuda väga tõsiselt. Koertele on need „haiged“ pugid täpselt sama ohtlikud ja pigem veel ohtlikumad, kuna üldiselt kipub neid korraga rohkem külge haakuma…hiljuti leidsime ainult koera pealaelt neid 10 ringis.
Tõrjeks ma ei soovita koerale kaela pandavaid rihmasid (va. kui need on looduslikud…viimased sisaldavad eeterlikke õlisid ja on koerale pigem ohutud). Tavalised puugirihmad on kange mürk puugile aga ka väga mürgine koerale endale ning omanikule. Kindlasti ei tohiks neid rihmasid kasutada, kui peres on väikelapsed ja / või mitu koera. Miks? Rihmalt eraldub mürk koera karvadesse ja kui väikelaps koera katsub, puutub ta selle mürgiga väga lähedalt kokku (hingab sisse, pistab käsi suhu). Kui peres mitu koera, siis omavahel mürades saavad nad samuti sõõmu seda mürki endale lõugade vahele. Halvemal juhul jääb rihm ise hambusse ehk sõõmust mürgist saab suutäis. Tagajärjed võivad olla tõsised. On juhtumeid, mis lõppesid koera surmaga, pisut kergematel juhtudel oli vaja koera emos turgutada.
Millist toodet siis valida? Mina ei tee reklaami ühelegi tootele. On koeri kellele puugid lihtsalt külge ei hakka, kui nii, siis ei ole ka tõrjet vaja. On koeri kellele aastaid on see rihm sobinud ja ei ole probleeme olnud, seega ei ole ka ehk muret edaspidi. Täpsema toote soovituse saate veterinaarilt aga selle rihma võimaluse jätaks siiski viimaseks.
Kui puuk juba on küljes, siis kasutage puugi eemaldamiseks mõeldud eemaldajat (pildil see roheline konksuke, saadaval nt. vet apteegis). Puuki ei tohi eemaldamisel pigistada. Mitte mingil juhul ei tohi puugile peale määrida õli, alkoholi ega midagi muud. Kui puuki ei õnnestu tervelt kätte saada, siis las jääb osa naha sisse, looma keha tõukab selle loomuliku protsessi käigus võõrkehana välja.
NB! Kui hakkate koeralt talve mustust maha pesema või viite ta kevadel groomingusse, siis palun kasutage puukide vastast tõrjet alles paar päeva peale pesu. Kui tõrje on tehtud mõned päevad enne pesu, siis kindlasti informeerige sellest groomerit…värskelt pandud mürk võib sattuda koera pestes talle organismi.